samare
08 بهمن 1401 - 19:17

کاهش کشت صیفی‌جات در اردستان نسبت به سال گذشته

اردستان-سرپرست جهاد کشاورزی اردستان گفت: کشت صیفی‌جات در شهرستان اردستان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امینی عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شهرستان اردستان بر عرضه محصولات پروتئینی جهاد کشاورزی نظارت می شود و با توجه به گران شدن گوشت و رعایت نرخ مصوب اتحادیه و ستاد تنظیم بازار از شهروندان درخواست می شود، موقع خرید به لیبل مشخصات لاشه دقت کنند.

وی افزود: شهروندان در صورت مشاهده تخلف که شامل انواع گران‌فروشی و تقلب می شود مراتب را به سامانه ۱۲۴ و یا به اداره بازرسی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان منعکس کنند.

امینی خاطرنشان کرد: عرضه گوشت منجمد تنظیم بازار در سطح فروشگاه های شهرستان اردستان انجام شده است که مشکلی نیز در جهت تهیه و توزیع آن وجود ندارد و ادامه خواهد داشت.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان اردستان با اشاره به درجه بندی نانوایی های سطح شهر بر اساس کیفیت نان به چهار درجه خاطرنشان کرد: نانوایی هایی که نان باکیفیت و خدمات خوب به مردم ارائه می‌دهند تشویق و به عنوان درجه A معرفی می شوند؛ همچنین نانوایی ها باید ارائه نان باکیفیت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: نظارت بر نحوه پخت نان در این شهرستان توسط شورای آرد و نان انجام می شود و کم فروشی و توزیع نان بی‌کیفیت از سوی نانوایان در شهرستان قابل قبول نیست و به شکایت‌های مردمی در این ارتباط به طور جدی رسیدگی می شود.

امینی بر لزوم توزیع و ساماندهی عادلانه آرد در سطح شهرستان تاکید و بیان کرد: کیفیت نان های پخت شده در شهرستان توسط نانوایی ها برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مواردی از جمله رعایت وزن چانه و وزن نان و دیگر موارد باید اجرایی شود.

سرپرست جهاد کشاورزی اردستان از آغاز کشت صیفی در بخش مهاباد خبر داد و گفت: متوسط سطح زیرکشت صیفی‌جات در منطقه ۴۵۰ هکتار است که شامل ارقام طالبی، گرمک، خربزه و جانان می باشد و ۹۰ درصد سطح زیرکشت در بخش گرمسیر مهاباد بوده که متوسط عملکرد آنها بین ۴۰ تا ۴۵ تن است.

وی با بیان اینکه محصولات صیفی شهرستان به دیگر استان ها صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: کشت صیفی‌جات در شهرستان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1003315