samare
08 بهمن 1401 - 22:23

استاندار تهران: حل برخی مشکلات فرمانداری‌ها مستلزم تفویض اختیارات به آنان است

استاندار تهران گفت: فرمانداری‌های شهرستان‌های استان تهران با مشکلات و مسائل متعددی مواجه هستند که حل بخشی از آن‌ها مستلزم تفویض اختیارات به فرمانداران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، علیرضا فخاری استاندار تهران روز شنبه در دومین نشست معاونان استاندار، مدیران ستادی، فرمانداری و بخشداران استان تهران در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) در شهرری که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار کرد: فرمانداری‌های شهرستان‌های استان تهران با مشکلات و مسائل متعددی مواجه هستند که حل بخشی از آن‌ها مستلزم تفویض اختیارات به فرمانداران است.

وی با اشاره به تعدد جلسات مختلف در سطح فرمانداری‌ها، تاکید کرد: بیشترین زمان مدیران شهرستان‌ها در این جلسات سپری می‌شود که باید با ادغام و کاهش تعداد آن‌ها، زمان کافی برای رسیدگی به امور جاری را نیز فراهم ساخت.

استاندار تهران به گلایه برخی از فرمانداران از دستگاه‌های نظارتی اشاره و بیان کرد: برخی مواقع با وجود مصوبات و ابلاغیه‌های مختلف، درگیری با دستگاه‌های نظارتی بسیار زمان‌بر و انرژی‌بر است و از همین رو باید نسبت به مدیریت این مساله و کاهش تعداد چالش‌ها در این میان برنامه‌ریزی و اقدام کرد.

فخاری خواستار اصلاح برخی رویه‌ها در اجرای آئین نامه‌ها و برنامه‌ریزی های انجام شده برای سطح شهرستان‌ها شد و انجام این اصلاحات را مانع از مواجهه شدن با دستگاه‌های نظارتی و ایراد مشکلات قانونی برشمرد.

به گزارش فارس، در این مراسم فرمانداران شهرستان‌های ۱۶ گانه استان تهران در حضور سردار احمد وحیدی وزیر کشور، به بیان مشکلات محدوده جغرافیایی تحت مدیریت خود پرداختند و خواستار کمک مدیران استانی و ملی برای رفع مشکلات شدند.

مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز، لزوم مدیریت جمعیت مهاجر ایرانی و غیر ایرانی، افزایش سرانه‌های مورد نیاز متناسب با افزایش جمعیت یا مهاجرت افراد، افزایش اختیارات استانداری و فرمانداری‌ها در مدیریت و تصمیم‌گیری برای برخی مسائل شهرستانی، افزایش سهمیه آرد نانوایی‌ها، اصلاح و افزایش ساختار اداری دستگاه ها متناسب با جمعیت هر شهرستان عمده مسائل مطرح شده از سوی فرمانداران و تعدادی از بخشداران شهرستان‌های استان تهران بود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003545