samare
09 بهمن 1401 - 02:59

حضور در ۲ مسابقه بین‌المللی برای داوران S۱ کشتی الزامی شد

کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد، داورانی شانس قضاوت در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ را خواهند داشت که حداقل در یکی از تورنمنت‌های رنکینگ‌دار و مسابقات قهرمانی قاره سوت زده باشند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، طی روزهای گذشته سمینار داوران S1 اتحادیه جهانی کشتی در آنتالیای ترکیه برگزار شد که محمد مصلایی‌پور رئیس کمیسیون داوران فدراسیون کشتی، مدرس و عضو کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی به همراه چهار داور S1 کشورمان؛ نیما صادقی، مهدی بشیرزاده، سعید عباسی و کامران سلطانی‌زاده نیز در این سمینار چند روزه حضور داشتند.

یکی از موارد مهمی که در این سمینار توضیح داده شد، روند گزینشی داوران برای شرکت در بازی‌های المپیک 2024 پاریس بود که تفاوت چندانی با روال سابق گزینش داوران المپیکی نخواهد داشت.

در این سمینار عنوان شد که همه داوران S1 جهان باید حداقل در یکی از چهار مسابقه رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی به اضافه مسابقات بزرگسالان قاره‌ای سوت بزنند تا در لیست اولیه داوران حاضر در مسابقات جهانی 2023 قرار بگیرند.

 

از این جمع یک عده از داوران برای مسابقات جهانی صربستان انتخاب خواهند شد که عملکردشان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

محمد مصلایی‌پور مدرس بین‌المللی داوری کشورمان در همین رابطه به خبرگزاری تسنیم گفت: بعد از مسابقات جهانی 2023 لیستی از سوی کمیسیون داوران اتحادیه جهانی تهیه خواهد شد، اما این لیست محرمانه خواهد بود و اسامی نفرات تا بعد از برگزاری آخرین مسابقه گزینشی المپیک اعلام نخواهد شد. در واقع داوران تا آخرین لحظه مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و بعد از آن لیست، نهایی خواهد شد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی درباره اینکه آیا تعداد داوران قضاوت‌کننده در المپیک تعیین شده است نیز تأکید کرد: عدد دقیق نگفتند، این بیشتر بستگی به کشور میزبان دارد. دکتر آنتونیو (رئیس کمیسیون داوران اتحادیه جهانی) در آنتالیا تأکید کرد که تعداد داوران زن شرکت‌کننده در المپیک براساس کیفیت قضاوت‌شان افزایش خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1003867